Czar dwóch kółek

Jeśli chcesz poczuć rowerowy klimat polskich tras zapraszamy do nas. Z pewnością spotkasz tu wszystko, co dla rowerzysty i miłośnika przyrody jest ważne. Piękne tereny, bogata roślinność, a podczas przerwy maliny i jagody prosto z krzaka.
Nasze wyprawy są zawsze pełne przygody. Przeżycia oraz pozytywne emocje zostaną w Tobie na długo. Rower to sport, rower to przygoda. Rower jest ekonomiczny i ekologiczny. Odkryjemy przed Tobą to, czego na co dzień nie doświadczyłeś. Z uśmiechem zabierzemy Cię na polskie szlaki rowerowe.
Kochasz przyrodę?
Na łonie natury czujesz, że żyjesz?
Marzysz o pięknych, czystych rzekach, urokliwych leśnych duktach i aktywnym wypoczynku?
Zabierzemy Cię w takie miejsca i zajmiemy wszystkim – a Ty wypoczywaj!
Zaprzyjaźnij się z naturą. Przygotuj się do wyprawy!

Gdzie i kiedy

Puszcza Kozienicka i Stromecka to bardzo urokliwy kompleks leśny, doskonałe miejsce dla aktywnego wypoczynku, liczne trasy rowerowe i piesze, piękne zakątki przyrody, i wciąż jeszcze mało znane miejsce na mapie turystycznych wędrówek.

KOZIENICKI PARK KRAJOBRAZOWY został utworzony w 1983 roku dla zachowania i ochrony piękna lasów Puszczy Kozienickiej. Położony jest ok. 100 km na południe od Warszawy, w całości w województwie mazowieckim.

Można tu spotkać wiele chronionych gatunków drzew, krzewów, roślin, ptaków i zwierząt m.in. orlika krzykliwego, czarnego bociana, żurawia, kraskę, 17 gatunków nietoperzy, a także żółwia błotnego, bobry. W granicach Parku jest 25 obiektów zabytkowych; kościoły, cmentarze, zabytkowe parki, zespoły pałacowe, liczne kapliczki przydrożne. Lasy słyną z obfitości grzybów, których występuje tu 297 gatunków, jak również poziomek, jagód.
puszcza_stromecka_kozienickaR
Informacje

2011 © by Go Nature